У Раді пропонують дозволити НБУ друкувати гривню без обмежень під час війни

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні. Проєкт подали голова фінансового комітету Данило Гетманцев та група депутатів.

Верховна Рада включила до порядку денного законопроєкт про олігархів -  Детектор медіа.

Про це повідомляється у проєкті закону № 7465.

Закон «Про Національний банк України» пропонується доповнити нормою, за якою НБУ «бере участь у фінансовому забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану».

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, зазначене повноваження надасть можливість НБУ «в умовах воєнного стану швидко вживати належні заходи, зокрема перерахувати кошти до державного бюджету України, що забезпечить фінансування заходів оборони держави в умовах війни».

Це стосується, зокрема, фінансування державного бюджету шляхом купівлі облігацій внутрішньої державної позики, йдеться в документі.

Для довідки:

  • з початку війни Національний банк України вже профінансував держбюджет на 190 млрд гривень за рахунок купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • НБУ 9 червня 2022 року викупив військових облігацій на 70 млрд грн. До червня місячні обсяги купівлі ОВДП варіювалися від 20 до 50 млрд гривень.
ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd