У 2022 році реальний ВВП України скоротиться на 40% – S&P

2022 року реальний ВВП України скоротиться на 40%. Такий прогноз днями озвучило міжнародне рейтингове агентство S&P.

Економіка України впаде на 40% у 2022 році | РБК-Україна

Експерти міжнародного рейтингового агентства S&P очікують на падіння ВВП України за підсумками поточного року на 40%. Такий прогноз аналітики пояснюють скороченням інвестицій, а також падінням експерта та споживання в країні.

За словами представників S&P, середньострокові перспективи зростання України залишаються невизначеними та залежать від «відновлення певного рівня територіальної цілісності та доступу до Чорного моря, водночас із значними зусиллями щодо відновлення».

Дефіцит бюджету 2022 року агентство прогнозує на рівні близько 20% ВВП: до вторгнення в Україну російського агресора цей показник становив 3,5%.

Щодо перспектив гривні, то S&P ставить на подальше ослаблення української національної валюти.

Варто зазначити, що, згідно з очікуваннями Мінекономіки України, падіння ВВП країни до кінця 2022 року становитиме 35-40%.

За словами міністра економіки Юлії Свириденко, окрім перемоги на фронті, важливим завданням України є утримання економічної стабільності та макростабільності, а також пошук шляхів стимулювання економічної активності в державі.

НБУ, у свою чергу, прогнозує уповільнення спаду реального ВВП України у III та IV кварталах 2022 року до 37,5% порівняно з 39,3% у квітні-липні.

У І кварталі 2023-го, за даними Нацбанку, економіка скоротиться ще на 19%, тоді як відновлення розпочнеться з ІІ кварталу наступного року. Так, прогнозують у НБУ, у квітні-липні 2023-го ВВП України відновиться на 17,5%, у III-му – на 13,2% та у IV-му – на 12,3%.

За підсумками цього року регулятор прогнозує падіння економіки на 33,4%.

Нагадаємо, у липні річна інфляція в єврозоні досягла рекордних значень на рівні 8,9%. Цей показник є найвищим для регіону з моменту запровадження євро у 1999 році.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd