Раді пропонують закріпити купівлю Нацбанком військових ОВДП

До Верховної Ради внесли законопроєкт 7465, який пропонує зобов'язати НБУ брати участь у фінансуванні бюджету під час війни, у тому числі й шляхом купівлі військових ОВДП.

Верховна Рада звільнила п′ятьох міністрів | Новини - актуальні повідомлення  про події в світі | DW | 03.11.2021

Про це йдеться в тексті законопроєкту.

Документом також пропонують затвердити перерахунок до бюджету коштів, зібраних регулятором для ЗСУ та гуманітарних потреб.

«...веде під час особливого періоду у визначеному ним порядку рахунки державних органів, призначені для забезпечення потреб держави у відсічі збройної агресії проти України або ліквідації збройного конфлікту та їх наслідків, а також для благодійних пожертв та гуманітарної допомоги...», – йдеться у тексті проєкту.

Також документ пропонує закріпити нормативно перерахунок до бюджету прибутку НБУ. Раніше закон передбачав такий перерахунок в авансовому порядку.

Законопроєктом також узгоджується питання тимчасового припинення діяльності кредитних спілок підчас воєнного стану.

Зазначимо, напередодні у ЗМІ поширилася інформація про те, що зазначений законопроєкт може дозволити НБУ «друкувати» гривню без обмежень. Однак згодом це спростував автор документу, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

«Емісія гривні – справа абсолютно звичайна. Нацбанк постійно емісує гривню і сам же стерилізує емісію. На рівні закону він в цьому не обмежений і вільний в прийнятті відповідних рішень», – написа Гетьманцев.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів змінив постанову про випуск військових ОВДП, які викуповує НБУ, затвердивши для нових випусків плаваючу ставку.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd