Різке підвищення облікової ставки НБУ підвищить вартість кредитів до 40% – Concorde Capital

Підвищення облікової ставки НБУ з 10% до 25% збільшить вартість кредитів в Україні до 40%.

Вартість кредитів в Україні блискавично зросла: НБУ підвищив облікову ставку  - Today.ua Такий прогноз у коментарі UBR.ua озвучив голова аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, повідомляє Banker.ua.

На думку головного аналітика Concorde Capital, «жорстке» рішення регулятора може підняти вартість кредитів до 40%.

«Це було жорстке рішення. Схоже, що Нацбанк дуже переживає про курсову стабільність, він останні три місяці дуже багато резервів спустив на підтримку фіксованого курсу», – говорить експерт.

При цьому, додає Паращій, вливання резервів з метою підтримки курсу «не надто допомагає».

На його думку, завдяки стратегії НБУ економіка більше зберігатиме гроші «в гривні», що підвищить попит на українську нацвалюту і знизить тиск на долар. Проте, зазначають у Concorde Capital, рішення про підвищення ставки до 25% завдає сильного удару по економіці.

«Банкам невигідно дешево кредитувати, якщо можна покласти в Нацбанк під 23% на депозитні сертифікати», – пояснює експерт.

За його словами, якщо фінустанови зароблятимуть без ризику 23%, то у випадку із позичальниками ставка може досягти 40%.

Олександр Паращій також зазначив, що підвищення облікової ставки до 25% завдало найбільшого удару по Міністерству фінансів. Банківські кредити для громадян та бізнесу (під держгарантії або в рамках урядових програм) безпосередньо або опосередковано прив’язані до облікової ставки НБУ, і доплачувати різницю за цими програмами доведеться Мінфіну.

За його словами, банків, які бажають придбати ОВДП за ставками в 10-11%, більше немає: вони вважають за краще вкладатися в депсертифікати НБУ під 23%.

Нагадаємо, 9 червня Нацбанк України здійснив викуп військових облігацій внутрішньої держпозики ще на 70 млрд гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd