Пишний закликав держбанки підвищити ставки за депозитами

Державні банки мають розробити депозитні продукти, які б захистили кошти громадян від інфляції, яка за підсумками 2023 року може перевищити 30%, повідомляє пресслужба регулятора.

НБУ закликає держбанки підвищити ставки за депозитами

«Голова НБУ окремо відзначив необхідність розроблення державними банками депозитних продуктів, які б захистили кошти громадян від інфляційного знецінення, особливо враховуючи безпрецедентні обсяги соціальних та інших виплат, які здійснює Міністерство фінансів громадянам та військовим», – зазначається у повідомленні.

Учасники зустрічі також обговорили безпрецедентний структурний профіцит ліквідності банківської системи, який наразі стримує конкуренцію банків за вкладників та підвищує чутливість валютного ринку до ситуативних факторів. Однак він водночас створює потенціал для розширення фінансування державного бюджету на ринкових засадах через розвиток внутрішнього боргового ринку.

З огляду на це міністр фінансів Сергій Марченко подякував керівництву Нацбанку за підвищення для банків нормативу обов’язкового резервування за поточними рахунками в гривні та в іноземній валюті на 5 в. п. Водночас НБУ дасть змогу банкам покривати до 50% від загального обсягу обов’язкових резервів за рахунок бенчмарк-ОВДП.

Перелік відповідних цінних паперів, що включатимуться в покриття обов’язкових резервів, визначатиметься рішенням Національного банку на основі пропозицій Міністерства фінансів.

«Учасники засідання погодилися, що активізація внутрішніх залучень має суттєво знизити ризики емісійного фінансування, та домовились про узгодження критеріїв бенчмарк-ОВДП до 11 січня 2023 року», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, Нацбанк підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd