Падіння ВВП України у 2023 році може сягнути 50%, якщо рф продовжуватиме терор, — Шмигаль

Падіння економіки в наступному році може сягнути до 50%, якщо росія буде продовжувати терористичну діяльність проти України.

Нацбанк спрогнозував падіння ВВП України у другому півріччі на 37,5% «  Новини | Мобільна версія | Бізнес.Цензор.НЕТ Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на Форумі з економічної стійкості та реконструкції України, що проходить у Парижі.

«Скорочення української економіки прогнозується на рівні 35−40%, а у разі якщо терористична діяльність росії проти нашої країни буде продовжена, ми можемо втратити ще плюс 10% до цих цифр. Тобто, до 50% нашого ВВП в цьогорічному вимірі», — сказав Шмигаль.

Він наголосив, що вже понад два місяці росія систематично та інтенсивно атакує ракетами та дронами українську енергетичну систему.

За словами глави українського уряду, ця зима для українців буде найскладнішою, адже внаслідок ракетних обстрілів постраждало 40−50% енергетичної інфраструктури. Українці живуть в умовах обмеження постачання електроенергії та тепла.

«Звичайно, ми маємо докладати зусиль та створити інфраструктуру, яка буде допомагати людям вижити протягом цієї зими. І це процес швидкого відновлення для виживання — так ми його називаємо. За ним слідом буде йти й відновлення після завершення війни», — зазначив прем’єр.

Нагадаємо, гіперліквідність банківської системи України викликає занепокоєння у голови НБУ. При цьому надалі НБУ готовий вживати додаткових посилених заходів щодо збереження керованості курсових та інфляційних процесів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd