Оборот готівки в касах банків за 2022 рік знизився

Причинами цього в НБУ називають наслідки військової агресії рф – зниження економічної активності, руйнування інфраструктури та вимушена міграція українців за кордон.

За 2022 рік в Україні знизився оборот готівки у касах банків - портал новин  LB.ua

Так, обсяг надходжень готівки до кас банків за 2022 рік становив 2 195,2 млрд грн, що менше на 12,9% порівняно з 2021 роком.

Видача готівки з кас банків торік становила 2 281,8 млрд грн та зменшилася на 11,8%, якщо порівнювати з попереднім роком.

Водночас залишилася сталою структура надходжень та видатків готівки з кас банків та інкасаторських компаній за операціями з клієнтами.

До трійки найпопулярніших увійшли касові операції з видачі готівки (% від загального обсягу видатків): за операціями клієнтів із використанням платіжних карток – 83,1%; для підкріплення операторів поштового зв’язку – 4,9%; для придбання іноземної валюти у клієнтів – 3,8%.

Найбільшими джерелами надходжень готівки до кас банків стали (% від загального обсягу надходжень): операції клієнтів із використанням платіжних карток – 35,3%; торговельна виручка – 32,1%; виручка від усіх видів послуг – 15,8%.

Нагадаємо, Національний банк України домовився про розширення існуючого «лінку» з міжнародним центральним депозитарієм цінних паперів Clearstream та включення додаткових видів активів до переліку фінансових інструментів, що обслуговуватимуться через нього.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd