Мінфін підвищив ставки доларових військових ОВДП: скільки отримав бюджет

Після підвищення прибутковості доларових військових ОВДП Мінфін залучив до державного бюджету $330,5 млн.

Приплив інвесторів у військові ОВДП серед населення та бізнесу минулого  тижня скоротився до 3,8 тис., – НБУ - Smida

Ставки гривневих військових облігацій на первинних ОВДП-аукціонах 12 липня залишилися на колишньому рівні, внаслідок чого обсяг продажів держпаперів, номінованих у національній валюті, становив лише 143,5 млн грн.

Так, 98 млн гривень вдалося отримати від розміщення гривневих облігацій внутрішньої держпозики, термін обігу яких становить 1 рік. Тут ставка доходності становила 11%.

Продаж тримісячних держпаперів, номінованих у гривні, забезпечив надходження до держбюджету на рівні 31 млн грн. Цей випуск 12 липня розміщувався під 9,5%.

Розміщення шестимісячних гривневих ОВДП під 10% річних принесло бюджету лише 15 млн грн.

Що ж до доларових військових облігацій внутрішньої держпозики, то тут ставки доходності були підвищені до 4-4,5%. За рахунок цього надходження до держбюджету від продажу ОВДП, номінованих у валюті США, минулого вівторка перевищили $330 млн.

Зокрема, доларових держпаперів, термін обігу яких складає шість місяців, Міністерство фінансів розмістило на $183,8 млн.

Водночас, продаж доларових ОВДП з погашенням через три місяці забезпечив надходження до держбюджету на рівні $140,6 млн, а розміщення 12-місячних військових облігацій, номінованих у доларах, принесло $6 млн.

Варто зазначити, що раніше доларові облігації, термін обігу яких складає півроку, розміщувалися під 3,5%, а однорічні ОВДП, номіновані в американській валюті, – під 3,7%.

Нагадаємо, виплати за ОВДП на 13,5 млрд грн перевищують суму запозичень на аукціонах.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd