Глава Мінфіну назвав умову відмови від емісії гривні

Уряд у поданому до Верховної Ради проєкті держбюджету на 2023 рік не передбачає його прямого емісійного фінансування Національним банком шляхом прямого викупу ним облігацій внутрішньої держпозики.

Податки в Україні повернуть до довоєнного рівня | РБК-Україна Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону.

«Така опція є. Але якщо ми зможемо гарантовано отримати $38 млрд від наших партнерів, зловживати гіперінфляцією та іншими факторами, залазити до кишень українців через викуп облігацій Нацбанком, через інші ризики — девальвацію та гіперінфляцію — ми не будемо», — сказав Марченко.

При цьому він додав, що цього року така опція використовується через складну ситуацію. У майбутньому розглядатимуться варіанти, як можна обійтися без цього.

За даними Мінфіну та уряду, щомісячна потреба у фінансуванні дефіциту держбюджету цього року через війну становить близько $5 млрд. Частина коштів надає НБУ за рахунок емісійного фінансування через купівлю держоблігацій.

У червні через брак зовнішньої допомоги НБУ збільшив прямий викуп ОВДП до 105 млрд грн, однак у липні, серпні та вересні поки що надавав по 30 млрд грн — у межах раніше обумовленої з урядом стелі 400 млрд грн загалом за рік. Нацбанк виділив 315 млрд грн.

Наступного року уряд планує знизити дефіцит держбюджету до $3,2 млрд на місяць, розраховуючи на його фінансування США, МВФ і ЄС.

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив проєкт закону «Про державний бюджет на 2023 рік» з доходами у сумі 1 279,1 млрд грн та видатками обсягом 2 573,4 млрд грн. Дефіцит бюджету передбачено на рівні 20% ВВП, перекриття якого заплановано за рахунок державних запозичень обсягом 1686,8 млрд грн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd