ФРС може послабити підвищення ставок

На наступному засіданні Федеральна резервна система США може припинити серію підвищень на 0,75 відсоткових пункта, яка розпочалась у червні, проте продовжить посилення монетарної політики.

ФРС збільшує ставку. До чого готуватися Україні - Korrespondent.net

Про це повідомляє Financial Times.

Після того, як цього року ФРС була змушена швидко коригувати монетарну політику, щоб наздогнати інфляцію, на своєму останньому засіданні в 2022 році серія підвищення ставок на 0,75 в.п. може змінитися підвищенням на 0,5 в.п. Це дозволить підняти ставку по федеральних фондах до діапазону 4,25% - 4,5%.

Перехід на більш повільний темп підвищення ставок не означає, що ФРС менш вмотивований повернути інфляцію до цільових 2%. У середу чиновники дадуть сигнал про ще більше посилення монетарної політики в наступному році і знову підкреслять необхідність утримання ставок на підвищеному рівні протягом тривалого періоду.

Наразі члени Комітету з відкритих ринків (FOMC), ймовірно, доведуть облікову ставку до максимуму в діапазоні від 4,75% до 5,25%, яка буде підтримуватися на цьому рівні протягом 2023 року, оскільки базова інфляція залишається стійко високою на рівні близько 3%.

Очільник ФРС Джером Павелл визнав, що чим вище піднімаються ставки і чим довше вони залишаються на цьому рівні, тим обмеженішим є шлях до "м'якої посадки", коли інфляція повернеться до 2% без рецесії.

Хоча Павелл досі стверджує, що такий результат є можливим, і очікується, що прогнози ФРС будуть відображати такі очікування, співробітники Федрезерву минулого місяця визнали, що рецесія "майже так само ймовірна", як і уникнення рецесії.

Нагадаємо, «ведмежий» тренд на американському ринку акцій не закінчився і, ймовірно, продовжиться у 2023 році. Так вважають аналітики Goldman Sachs Group Inc, пише Bloomberg.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd