Fitch скасував дефолтний рейтинг України, але прогнозує ще одну реструктуризацію

Агентство Fitch Ratings покращило кредитний рейтинг України з RD (обмежений дефолт) до CC (дуже високий кредитний ризик). Про це повідомляється на сайті компанії.

Fitch погіршив рейтинг України до переддефолтного | Mind.ua

Вона вказує, що оновила рейтинг, оскільки бондхолдери погодились на відтермінування виплат за єврооблігаціями України. Fitch розцінює це як завершення обміну проблемного боргу та усунення "обмеженого дефолту".

Виплата основного боргу та відсотків за українськими єврооблігаціями на загальну суму близько $6 млрд відкладена на 24 місяці, але у Fitch прогнозують, що на цьому реструктуризація боргу не закінчиться.

За оцінкою компанії, війна з росією триватиме й у 2023 році й державний борг України перевищить 100% від ВВП. Це збільшить і без того великі державні витрати, джерела фінансування яких виглядають невизначеними.

"Таким чином, на наш погляд, ймовірна ширша реструктуризація суверенного комерційного боргу, хоча її терміни залишаються непевними. Полегшення, яке принесла дворічна призупинка всіх єврооблігацій, та непросте завдання погодити рамки будь-якої реструктуризації в такому незрозумілому макросередовищі потенційно можуть відкласти її на 2024 рік", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 10 серпня Міністерство фінансів оголосило, що строки погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі, які припадають на наступні два роки, також відстрочуються на цей період. Завдяки цьому за два наступні роки Україна зможе зекономити майже $6 млрд.

Після цього у Fitch заявили, що знижують рейтинг України до RD, а усіх випусків облігацій – до D. Раніше вони були на переддефолтному рівні C.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd