Експорт та імпорт Китаю несподівано скоротились у жовтні, що стало першим одночасним падінням з травня 2020 року, оскільки "ідеальний шторм" COVID-обмежень всередині країни і ризики глобальної рецесії знизили попит і ще більше затьмарили перспективи.
Про це пише Reuters.
«Похмурі дані підкреслюють виклики для політиків у Китаї, оскільки вони продовжують вживати заходів щодо запобігання пандемії та намагаються орієнтуватися на широкий тиск, спричинений зростаючою інфляцією, значним зростанням світових процентних ставок та глобальним уповільненням», - пише агентство.
Як показали офіційні дані в понеділок, вихідні поставки в жовтні скоротилися на 0,3% в порівнянні з роком раніше, що є різким поворотом в порівнянні з ростом на 5,7% у вересні, і значно нижче очікувань аналітиків щодо збільшення на 4,3%. Це був найгірший показник з травня 2020 року.
«Дані свідчать про те, що попит в цілому залишається слабким, і аналітики попереджають про подальшу похмуру ситуацію для експортерів в найближчі квартали, що посилить тиск на виробничий сектор країни і другу найбільшу економіку світу, яка бореться з постійними коронавірусними обмеженнями», - додає Reuters.
Юань у понеділок знизився з більш ніж тижневого максимуму по відношенню до долара, досягнутого на попередній сесії, оскільки слабкі дані про торгівлю та обіцянка Пекіна продовжувати дотримуватися суворої стратегії нульового ковіду погіршили настрої.
Нагадаємо, Центробанк Китаю посилить кредитну підтримку "реального" сектору економіки задля збереження стабільності юаня.