Зростання реального ВВП України в липні сповільнилося до 8% з 15% у червні

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України до аналогічного періоду минулого року в липні сповільнилося до 8% з 15% у червні, насамперед через високу статистичну базу, оскільки темпи падіння ВВП у третьому кварталі минулого року суттєво сповільнилися.

"Економічна активність поки що не наблизилася до довоєнної: за нашою оцінкою, ВВП упав на 25% порівняно з липнем 2021 року", – йдеться в щомісячному економічному моніторингу Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Інститут оцінив збільшення реальної валової доданої вартості (ВДВ) у липні в переробній промисловості більш ніж у 20% через відновлення всіх галузей із низької бази, тоді як добувної промисловості зростання було невеликим.

На думку експертів ІЕД, у сільському господарстві зростання у липні склало майже 5%, насамперед через нижчу статистичну базу липня 2022 року. Урожай зернових був близьким до торішнього завдяки вищій урожайності.

"Темпи приросту реальної ВДВ на транспорті сповільнилися до 9% р/р, тоді як ВДВ у торгівлі продовжувала стрімко зростати – близько 27% р/р", – наголошується у звіті.

Держстат поки не публікував своєї оцінки динаміки ВВП України у другому кварталі, тоді як за підсумками першого він повідомив про падіння економіки на 10,5%.

Раніше ІЕД оцінив зростання ВВП України у другому кварталі цього року приблизно у 20-21%: майже 22% у квітні, 20,9% у травні та 15,3% у червні.

На думку Нацбанку, ВВП України у другому кварталі зріс на 18,3%. НБУ прогнозує, що у третьому кварталі 2023 року відновлення економіки сповільниться до 4,6%, а у четвертому – до 1,8%, що виведе на зростання за роком на 2,9%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd