Золото падає, оскільки ринки переоцінюють прогноз підвищення ставок

Ціни на золото трохи впали в четвер, оскільки трейдери оцінили негативні сигнали щодо монетарної політики від Федерального резерву, тоді як ціни на мідь ще більше знизилися на тлі зростаючої невизначеності щодо потенційної глобальної рецесії.

Инвестиции в золото: как это работает — Минфин

Цього тижня низка чиновників ФРС говорили про монетарну політику, і всі вони підвищували перспективу подальшого підвищення процентних ставок. Хоча голова ФРС Джером Пауелл відзначив нещодавній прогрес у боротьбі з інфляцією, він попередив, що сильний ринок праці та стійка інфляція можуть призвести до нових підвищення ставок.

Це підтримали голова ФРС Крістофер Уоллер та президент ФРС Нью-Йорка Джон Вільямс, які також заявили, що очікування ринку щодо ще двох підвищень ставок були «розумними».

Перспектива вищих процентних ставок у США погана для неприбуткових активів, таких як золото, враховуючи, що це підвищує альтернативні витрати на утримання таких активів.

Спотове золото впало на 0,1% до 1874,13 доларів за унцію, а ф'ючерси на золото впали на 0,3% до 1886,05 доларів за унцію до 19:30 за східним часом (00:30 за Гринвічем). Незважаючи на те, що ціни на металеві злитки торгувалися дещо вище протягом тижня, вони також зазнавали значних втрат порівняно з попереднім тижнем після того, як дані показали неочікувану стійкість ринку праці в США.

Такий сценарій дає ФРС достатньо можливостей, щоб продовжувати підвищувати процентні ставки, що негативно впливає на ринки золота та металу в цілому.

Зараз у центрі уваги дані про інфляцію індексу споживчих цін у США за січень, які мають бути опубліковані наступного тижня. Хоча очікується, що показники покажуть подальше пом'якшення інфляції, тиск на ціни все ще залишатиметься відносно високим.

Подешевшали й інші дорогоцінні метали. Ф'ючерси на платину впали на 0,3%, а ф'ючерси на срібло впали на 0,6%.

Серед промислових металів ціни на мідь трохи знизилися в четвер, продовжуючи стрімке зниження, відзначене на попередній сесії.

Ф'ючерси на високоякісну мідь впали на 0,1% до $4,0435 за фунт після падіння на 0,9% на попередній сесії.

У той час як очікується, що попит у головному імпортері міді Китаї цього року підвищиться, трейдери почали продавати червоний метал через занепокоєння щодо потенційної рецесії в решті світу.

Ринки побоюються, що підвищення процентних ставок вплине на економічну активність у найближчі місяці, оскільки останні дані вже свідчать про уповільнення глобальної виробничої активності.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd