Зниження інфляції та відновлення зростання економіки розпочнеться дуже скоро: прогноз НБУ

Зниження інфляції та відновлення зростання української економіки очікується вже 2023 року.

Нинішня низька інфляція – це для України погано Про це повідомляє НБУ у щоквартальному Інфляційному звіті.

Згідно з прогнозом Нацбанку, за підсумками 2022 року через наслідки бойових дій та високу вартість енергоносіїв зростання споживчих цін в Україні досягне 31%.

Зниження інфляції очікується вже в I кварталі 2023 року на тлі покращення глобальних показників та інфляційних очікувань, а також завдяки посиленню монетарної політики НБУ, налагодженню логістики та поступовому зростанню врожаїв.

У Нацбанку очікують, що 2023 року споживча інфляція знизиться до 20%. До однознакових рівнів зростання цін в Україні сповільниться лише наприкінці 2024 року.

Що ж до стану української економіки, то після падіння реального ВВП у 2022 році на третину поновлення його зростання прогнозується з 2023-го. Відновлення економіки за умови зниження ризиків безпеки очікується завдяки пожвавленню споживчого попиту, налагодженню технологічних та логістичних процесів, а також поновленню в Україні інвестиційної діяльності.

«У 2023-2024 роках ВВП зростатиме темпами близько 5-6% на рік», – наголошується в повідомленні НБУ.

У прогнозі також зазначається, що у 2023-2024 роках ризики безпеки суттєво знизяться, хоч і залишатимуться актуальними, перешкоджаючи активності внутрішніх та зовнішніх приватних інвесторів.

Також Нацбанк очікує на продовження активної міжнародної фінансової підтримки України, йдеться, зокрема, і про успішну реалізацію нової програми з МВФ протягом 2023-2024 років.

Крім того, якщо у найближчій перспективі буде узгоджено та реалізовано аналог «плану Маршалла» для України, прискорення зростання ВВП країни можливе до двознакового рівня.

Якщо ж ризики безпеки зберігатимуться тривалий час, то економіка України, додають у Нацбанку, у 2023 році зросте лише на 2%. Інфляція при цьому знижуватиметься через пригнічений споживчий попит.

Нагадаємо, МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки на 2022 рік.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd