Зеленський підписав закон про захист фінансової системи від дій рф та білорусі

Президент Володимир Зеленський 16 листопада підписав закон щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843.

Зеленський підписав закон щодо захисту фінансової системи України від дій  РФ і Білорусі

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зокрема закон №2736 встановлює: недопущення до керівництва та управління суб’єктами первинного фінансового моніторингу осіб, які є громадянами росії та/або білорусі; розширення переліку високоризикових клієнтів суб’єктів первинного фінансового моніторингу громадянами та юридичними особами, які є резидентами держави, яка здійснює збройну агресію проти України (крім росіян та білорусів, яким надано статус учасника бойових дій після 14 квітня 2014 року); встановлення обов’язку для суб’єктів первинного фінансового моніторингу звітувати в Держфінмоніторинг про порогові операції (400 тис.грн і більше) з суб’єктами, пов’язаними з рф та/або білоруссю.

Водночас норми закону реалізують рекомендації висновку Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС, у частині забезпечення відповідності законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей стандартам Групи з розроблення фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF).

Зокрема передбачається: удосконалення регулювання і нагляду за спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу (усувається обмеження щодо застосування фінсанкцій до СПФМ);
віднесення до суб’єктів первинного фінансового моніторингу торговців творами мистецтва і посередників в такій торгівлі, і суб’єктів господарювання, які надають посередницькі чи консультаційні послуги щодо оренди нерухомого майна. Утім, якщо щомісячна сума орендної плати перевищує 400 тис. грн, державне регулювання і нагляд за цими особами доручено Мінфіну.

"Реалізація норм закону № 2736 сприятиме виявленню та зупиненню фінансових операцій пов’язаних з державами, які здійснюють збройну агресію проти України, а також покращить відповідність національного законодавства міжнародним стандартам у сфері запобігання та протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ухвалення закону було частиною домашнього завдання для України як кандидата у члени ЄС. Крім того, закон звільняє від відповідальності за невиконання деяких обов'язків тих суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які знаходяться на території бойових дій, тимчасово окупованих територій України, та не мають можливості виконувати відповідні обов’язки.

Також скорочується строк статусу ПЕП (політично значущі особи – Politically Exposed Persons) з довічного до трьох років після залишення посади.

Нагадаємо, Верховна Рада України припинила дію угоди між урядами України і республіки білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd