22 млрд грн готівки зняли українці за кордоном з початку травня.
Про це розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій в інтерв’ю Forbes Україна.
При цьому майже половина всіх операцій з гривневими картками українців за кордоном припало на зняття готівки, у тому числі – на так званий «картковий туризм».
«Наприклад у квітні, за нашими оцінками, 35% від загального обсягу операцій українців за кордоном припадало на зняття готівки. Це майже 23 млрд грн в еквіваленті. За підсумками 20 днів травня цей показник становить 45% (22 млрд грн)», – розповів він.
За його словами, щодня українські банки перераховують близько 100 млн доларів на користь міжнародних платіжних систем через чималі обсяги операцій з гривневими картками за кордоном.
Гелетій зазначив, що клієнти максимально або повністю використовують місячний ліміт на отримання готівки в іноземних банкоматах.
«Очевидно, це не лише громадяни, які вимушено покинули країну, а й так звані «карткові туристи», котрі заробляють на ввезенні готівкової валюти до України та перепродажу через місцеві мережі обмінників. Це спосіб обійти обмеження на купівлю валюти», – пояснює заступник голови НБУ.У регуляторі зокрема збільшують ліміт на зняття готівки за кордоном з гривневих карт удвічі – до 50 тис грн на місяць, аби зменшити спекуляції у вигляді «карткового туризму».
Нагадаємо, щоденний обсяг операцій за кордоном за гривневими картками, емітованими в Україні, становить близько $100 млн, що створює значний тиск на резерви країни.