З початку року 63% всього українського експорту спрямували до країн ЄС

Протягом січня-жовтня 2022 року 63% українського експорту було спрямовано до країн ЄС, в переважній більшості - центрального та східного регіону.

Український експорт за перший квартал зріс на 12% — АГРОПОЛІТ

Про це повідомляє Офіс з розвитку підприємництва та експорту в Фейсбуці.

«За 10 місяців 2022 року 63% всього українського експорту було спрямовано до країн ЄС, що на 7,3% більше, ніж у 2021 році. Зростання відбулось шляхом збільшення експорту до країн Центральної та Східної Європи - Польщі та Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії», - йдеться в повідомленні.

За інформацією Офісу, водночас експорт до країн Західної Європи суттєво впав, зокрема, до Німеччини на 20%, Нідерландів - на 26%, Італії - на 52%.

Суттєвого скорочення зазнав експорт української продукції і до країн Азії - 57% довоєнних показників. Найбільшими торговельними партнерами України в регіоні є Туреччина та Китай (понад 54% експортних постачань).

Крім того, значне скорочення експортних постачань зафіксовано і до країн СНД (окрім Молдови) - до 64%.

Наголошується, що скорочення експорту (до 55%) відбулося і до країн Африки. Найбільшими торговельними партнерами України стали Єгипет, Алжир і Лівія (майже 62% загального експорту до регіону).

Експорт до країн Америки скоротився на 67%. Ключовим торговельним партнером України в регіоні залишаються США (71% експортних постачань до регіону).

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd