З 1 серпня банки можуть на 10-15% підняти тарифи на операції у платіжних терміналах

Власники платіжних терміналів з 1 серпня 2023 року можуть підняти тарифи за платежі через нову вимогу Нацбанку щодо підтвердження транзакцій номерами мобільних телефонів.

Про це «Мінфіну» повідомив СЕО торгової мережі City24 (ТОВ «Вент-Фінанс») Дмитро Гриша, але зазначив, що остаточного рішення щодо цього ще не прийнято.

«Вартість платежів для клієнтів може піднятися на кілька гривень. Якщо комісія була 12 гривень, то може стати 13−14 грн», — припустив Гриша.

Так фінансисти хочуть покрити додаткові витрати на зв'язок — за СМСки, які згідно з новою вимогою НБУ доведеться надсилати клієнтам для підтвердження та ідентифікації транзакцій щодо поповнення рахунків. Зміниться алгоритм платежу: людина вводитиме в термінал свій мобільний номер, на який буде надіслано смс-повідомлення з кодом підтвердження платежу.

«Для нас, як для бізнесу, це великі витрати — відправляти смс із платежу. Особливо з урахуванням багатьох інших витрат: на купівлю/обслуговування серверів, додаткове обладнання, моніторинг транзакцій та ін. Остаточне рішення ще не ухвалили. Але, найімовірніше, доведеться піднімати комісію на всі основні платежі в терміналах», — сказав «Мінфіну» Дмитро Гриша.

Він також не відкидає скорочень благодійних внесків, що збираються у населення платіжними терміналами.

«Адже наші апарати не видають здачу. Коли людина залишається від платежу 50−60 копійок, ми зазвичай пропонуємо їй пожертвувати цей залишок грошей на благодійність або закинути собі на мобільний телефон для поповнення рахунку. Багато хто жертвує здачу — за місяць нашої мережі вдається збирати сотні тисяч благодійних гривень за нашої мережі понад 20 тисяч апаратів. Однак, боюся, якщо для такого благодійного внеску від людини буде потрібна додаткова СМСка і братиметься за неї комісія, то вона все частіше відмовлятиме у благодійності. Напевно, більшість коштів відходитиме на мобільні телефони», — вважає Гриша.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd