ВВП в США зріс в третьому кварталі

Економіка США у третьому кварталі відновилася після шестимісячного спаду - ВВП зріс на 2,6%, що стало першим зростанням в 2022 році попри тривалі побоювання, що країна перебуває під загрозою рецесії.

ВВП США в четвертом квартале подскочил на 6,9% — Минфин

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на дані Бюро економічного аналізу Мінторгівлі США.

«Звіт про валовий внутрішній продукт, опублікований в четвер Бюро економічного аналізу, показав більш оптимістичну картину економіки менш ніж за два тижні до проміжних виборів, навіть незважаючи на те, що висока інфляція виявилася постійною проблемою для демократів», — пише видання.

«Іронія полягає в тому, що ми спостерігаємо найсильніше зростання в цьому році, коли справи насправді сповільнюються», — сказала Діана Свонк, головний економіст KPMG.

Фінансові ринки відреагували на цю новину неоднозначно: промисловий індекс Dow Jones виріс, а індекс Nasdaq знизився.

Незважаючи на те, що споживачі купували менше товарів, вони продовжували витрачати на охорону здоров'я, що допомогло підняти показники ВВП, який підсумовує товари і послуги, вироблені в американській економіці. Збільшення державних витрат на федеральному, штатному та місцевому рівнях також сприяло зростанню показника.

Найбільший імпульс, однак, прийшов від скорочення торгового дефіциту, коли американські роздрібні торговці імпортують менше товарів і експортують більше товарів, а також послуг, таких як подорожі. Це різка зміна ситуації порівняно з початком року, коли розрив між вхідними та вихідними товарами був найбільшим за всю історію спостережень.

«Однак переваги, пов'язані з торгівлею, швидше за все, будуть короткостроковими. Економісти очікують, що зростання ВВП сповільниться в найближчі місяці, оскільки споживачі та бізнес продовжують скорочувати витрати в умовах зростання процентних ставок та невизначеності. До наступного року багато хто прогнозує більш тривалий спад і, можливо, навіть рецесію», — додає WSJ.

Нагадаємо, споживчі ціни США за підсумками вересня зросли на 8,2%. Базова інфляція, яка не враховує ціни на продукти харчування та енергоносії, за підсумками вересня становила 6,6% рік до року, оновивши максимуми з 1982 року.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd