Власники єврообондів росії не отримали вчасно гроші. Запущений новий відлік до дефолту

Власники російських єврооблігацій не отримали вчасно купонні виплати на майже $100 млн. Це означає, що почався новий відлік часу до можливого дефолту росії – так званий 30-денний грейс-період, пише Bloomberg.

Дефолт росії - що це означає » Слово і Діло

27 травня росія повинна була заплатити $71,25 млн за облігаціями з погашенням у 2026 році і $26,5 млн – за паперами з погашенням у 2036 році.

Міністерство фінансів росії того дня заявило, що Національний розрахунковий депозитарій вчасно здійснив виплату за зовнішніми облігаціями. Але гроші до інвесторів не дійшли.

Як пише Bloomberg, саме ця установа є зареєстрованим держателем облігацій. Це може бути використано росією як аргумент про те, що вона уникла дефолту, навіть якщо гроші не дійдуть на рахунки індивідуальних інвесторів.

Нагадаємо, 25 травня закінчилася генеральна ліцензія Мінфіну США, яка дозволяла власникам російських суверенних облігацій отримувати платежі в обслуговування та погашення цих паперів. У російському Мінфіні заявили, що після цього обслуговуватимуть держборг у рублях.

Мінфін росії уже одного разу спробував виконати боргові зобов'язання у рублях, коли на початку квітня американський банк-кореспондент росії заморозив російський доларовий платіж. Але за кілька днів до настання технічного дефолту росія передумала та все-таки заплатила в іноземній валюті.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd