Витрати українців за кордоном зросли втричі – до $2 мільярдів на місяць, – очільник Нацбанку

Витрати українців за кордоном у 2022 році порівняно з попереднімроком зросли втричі – до $2 млрд місяць.

Нацбанк: Цьогоріч витрати українців за кордоном зросли втричі - до $2  мільярдів на місяць

Про цеповідомляє очільник Національного банку Андрій Пишний у Facebook ізпосиланням на дослідження Нацбанку економічних наслідків для Європи однієї знайбільших міграційних хвиль.

"Українськімігранти підтримують економіку європейських країн – такий для багатьохнеочевидний висновок ми зробили завдяки дослідженню фахівців нашогоаналітичного підрозділу", – зазначив він.

За йогословами, для своїх витрат українці використовують свої накопичені заощадження вукраїнських банках, трудові доходи в Україні та в країнах свого перебування, атакож отриману соціальну допомогу.

Пишнийдодав, що в результаті витрат і працевлаштування українських громадян закордоном європейська економіка отримує додатній фіскальний ефект тапозитивний впливудовгостроковій перспективі.

"Розрахункифахівців Нацбанку на основі досліджень МВФ та різних опитувань свідчать, щозавдяки внеску українських мігрантів ВВП, наприклад, в Естонії, Польщі таЧехії у 2026 році буде на 2,2-2,3% більшим, ніж у сценарії без міграції",– додав очільник НБУ.

Зокрема,з початку повномасштабної війни українці в Польщі заплатили 10 млрд злотих (близько $2,4млрд) податків, що суттєво перевищує обсяги наданої допомоги цією країною.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd