Випуск "резервних" ОВДП залишається обмеженим

Міністерство фінансів і надалі пропонує "резервні" облігації в обмежених обсягах.

Водночас нерезиденти два тижні поспіль продовжують розпродавати довші ОВДП.

Минулого тижня Міністерство фінансів розмістило ще 5.5 млрд грн "резервних" облігацій, хоча попит на них перевищував 32 млрд грн. Попит на решту гривневих інструментів був незначний.

Цього тижня погашаються ОВДП на понад 12 млрд грн, тож Міністерство фінансів планує розмістити завтра чотири випуски гривневих облігацій, в т.ч. і "резервні" ОВДП, обсягом 7 млрд грн. Тож принаймні більшу частину з цих виплат буде рефінансовано.

На вторинному ринку обсяг торгів різко скоротився до 3.5 млрд грн. Найбільший обсяг, 1.8 млрд грн, - це був перепродаж "резервних" облігацій після аукціону, а ще 1.4 млрд грн – торгівля облігаціями з погашенням у 2025-2026 роках, де нерезиденти мали досить велику частку. Водночас схоже, що нерезиденти майже не купували облігації з погашенням після 1 квітня, коли в них буде можливість репатріювати отримані погашення, адже обсяг торгів облігаціями з погашенням у квітні та травні цього року скоротився до 160 млн грн.

У підсумку за минулий тиждень банки наростили портфель гривневих облігацій завдяки "резервним" ОВДП на 5.3 млрд грн, небанківські установи та фізичні особи продовжили збільшувати портфелі в невеликих обсягах, а нерезиденти скоротили портфель на 248 млн грн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd