В Україні запускають механізм страхування інвестицій під час війни

Міністерство економіки України спільно з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA), що належить до групи Світового банку, запускають механізм страхування інвестицій під час війни.

В Україні запускають пілотний проєкт страхування інвестицій під час війниПро це повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан, передає пресслужба Мінекономіки.

Перший пілотний проєкт запустять на $30 млн.

"Ця сума вже виділена, і вони готові розпочинати співпрацю з нами хоч сьогодні. Спочатку ми візьмемо один інвестиційний проєкт і відпрацюємо на ньому всі нюанси по наданню гарантій для іноземних інвесторів", – зазначив Грибан.

За його словами, в наступному році суми на покриття будуть збільшені. Загальний портфель MIGA становить $24 млрд.

Відомство очікує, що після завершення структурування трастового фонду Світового банку, до якого планується залучити $17 млрд для відновлення України та стимулювання економічного розвитку, частина цієї суми буде спрямована саме на страхування ризиків інвесторів.

"Зараз ми почнемо з $30 млн, а вже від того, як ми реалізуємо цей пілотний проєкт, залежатиме сума виділених коштів на наступний рік. Думаю, що сума може бути збільшена десь до $1 млрд 2023-го або навіть стати більшою, якщо такий інструмент матиме попит серед інвесторів. При цьому обсяг страхового покриття становитиме не менше 90% від суми інвестиції", – пояснив Грибан.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd