В НБУ розповіли за яких умов повернуть плаваючий курс гривні

Нацбанк матиме можливість повернутись до плаваючого курсу гривні після збалансування валютного ринку, яке, зокрема, можливе за умови розблокуванню портів та зниження імпорта.

НБУ оставил неизменной учетную ставку - Финансовый клуб Про це розповів директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін під час Валютного форуму 2022.

«Головна умова для повернення плаваючого курсу — збалансування ринку. Тобто коли в один день переважає попит, а в інший пропозиція. Наразі НБУ фактично щоденно продає валюту. Коли ж переважає попит, то плаваючий курс неможливий, замість нього відбуватиметься повзуча девальвація, яка залежатиме від курсу за яким НБУ продає валюту», — пояснив Лупін.

Досягти збалансування, зазначив Лупін, можна завдяки кільком факторам. Зокрема, мають бути розблоковані порти, що забезпечить збільшення валютної виручки.

Крім цього, після підвищення облікової ставки, українські товари стануть більш конкурентоспроможними, а попит на імпорт зменшиться.

«Також необхідні альтернативні шляхи для інвестицій у гривні. Якщо буде можливість її інвестувати, це знизить попит на іноземну валюту», — наголосив Лупін.

За словами директора департаменту відкритих ринків НБУ, наразі у регулятора немає планів щодо перегляду фіксованого курсу. В Нацбанку розраховують, що він діятиме принаймні стільки ж, як попередній фіксований курс.

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на рівні 29,25 грн/$.

21 липня НБУ скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/$. Як пояснив регулятор, це зроблено для для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd