В НБУ оцінили ймовірність скасування фіксованого курсу в 2023 році

Національний банк України може повернутися до плаваючого курсоутворення ще до закінчення «періоду високих ризиків безпеки».

Що буде з курсом долара, та коли чекати девальвації: прогноз на рік —  Finance.ua Наразі регулятор працює над відповідною дорожньою карткою для поступового ослаблення валютних обмежень.

Про це в інтерв’ю «Економічній правді» повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

«Це не найближча перспектива, але я не можу виключати того, що ми матимемо ці передумови ще до закінчення періоду високих безпекових ризиків. Водночас повернення до „плавання“ не означатиме „ралі“ на валютному ринку. Будь-який перехід буде дуже поступовим та керованим із створенням відповідних передумов», — повідомив Ніколайчук.

Він нагадав, що НБУ залишається прихильником плаваючого курсу, а в поточних умовах — «керовано плаваючого». Для його запровадження потрібні передумови, найважливіша серед яких — поява альтернативного до фіксованого курсу «номінального якоря для економіки», це показник інфляції.

Другий фактор — це низька чутливість валютного ринку до різних ситуацій. Також передумовою є найкраща збалансованість ринку.

При цьому НБУ не виключає, що можуть послабити обмеження на купівлю населенням валюти в банках.

«З одного боку, розширення можливостей населення купувати валюту в банках призведе до того, що ми матимемо додатковий тиск на резерви. З іншого боку, ми матимемо звуження цього спреду. Тобто є певне викривлення ринку, якого хотілося б позбутися, але ціна може бути занадто високою», — додав заступник голови НБУ.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd