В НБУ назвали найбільш стійкі банки України в умовах війни

Більшість українських системних банків не викликають занепокоєння щодо достатності капіталу. Найбільш стійкими у цьому плані є державні банки, про це заявив голова правління Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю «Forbes Україна».

Правління НБУ ухвалило рішення про часткову зміну розподілу вертикалей  підпорядкування

«Наслідки війни відчули всі. Насамперед ті банки, бізнес-модель яких була недостатньо стійкою та життєздатною. Обсяг відрахувань до резервів вже збільшився у 14 разів і можу сказати, що зростатиме надалі», – каже Пишний.

При цьому він зазначає, що найбільш стійка ситуація спостерігається в секторі держбанків, а також у банків з іноземним капіталом. Останні, за його словами, зайняли позицію очікування, що передбачає вихід із ризикових активів та максимальні залишки коштів у депсертифікатах.

«Це вже предмет окремої розмови з частиною ринку з іноземним капіталом… Ми підтримуємо та поважаємо стандарти корпоративного управління і не збираємося диктувати приватним власникам, як їм потрібно працювати, але ми хотіли б почути, яку стратегію вони мають у цій війні», – каже голова Нацбанку.

Він вважає, що іноземні банки мають вийти зі стратегії очікування та розпочати «рішучі заяви» щодо виходу з російського ринку.

Нагадаємо, у грудні 2022 року банки планують підвищити ставки еквайрингу до довоєнного рівня. Це буде вже третє підвищення з початку війни (раніше було у березні та у вересні). Асоціація рітейлерів України (Retail Association of Ukraine, RAU) просить органи влади зберегти ставки для торгових мереж до кінця війни.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd