В МВФ прогнозують прискорення економічного зростання в Україні

Макроекономічні показники України виявилися сильнішими, ніж очікувалося, незважаючи на триваючу війну в Україні. Це сприяло перегляду прогнозу Міжнародного валютного фонду зростання економіки в бік підвищення.

Про це повідомляє пресслужба МВФ.

"Стійкість економіки призвела до кращих показників зростання, тривалого стрімкого зниження інфляції та стабільного валютного ринку, зокрема після виходу Національного банку з режиму прив’язки обмінного курсу, підкріпленого потужними резервами", – йдеться у повідомленні.

Так, МВФ переглянув базовий прогноз зростання реального ВВП України у 2023 році до 4,5%. Утім, очікується, що у 2024 році зростання дещо пом’якшиться до 3-4% у міру продовження війни.

Також зазначається, що перспективи залишаються схильними до значних ризиків, пов’язаних із надзвичайно високою невизначеністю, спричиненою війною, потенційними прорахунками в політиці та затримками або дефіцитом зовнішнього фінансування.

МВФ очікує, що Україна зменшить дефіцит бюджету, збільшить доходи та ухвалить Національну стратегії доходів.

"У рамках стратегії Національного банку України, заснованої на умовах, нещодавній успішний перехід до режиму керованого обмінного курсу є важливим кроком до нормалізації основ монетарної та валютної політики разом із поступовим послабленням надзвичайних валютних заходів. Подальше пом’якшення грошово-кредитної політики може сприяти подальшому послабленню монетарної політики", – наголосила директорка-розпорядниця Фонду Крісталіна Георгієва.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd