Війна скоротила портфель гривневих депозитів фізосіб

Через війну українці віддали більшу перевагу зберіганню коштів на поточних та карткових рахунках, ніж на строкових депозитах.

Українські банки: В яких банках зросли депозити, а в яких впали «  Публікації | Мобільна версія | Бізнес.Цензор.НЕТ

Про це повідомляє «Фінансовий клуб» у проєкті «25 провідних банків України під час війни».

Гривневі кошти населення – кошти на рахунках, картках та депозитах – за дев’ять місяців 2022 року зросли на 20% порівняно з приростом у 15,2% за весь 2021 рік. Однак додаткові кошти осіли на карткових рахунках (+110,48 млрд грн): українці в умовах високої невизначеності віддали перевагу оперативному доступу до заощаджень. Якщо на початку року частка коштів на вимогу – карткові та поточні рахунки – становила 57,4%, то до жовтня – вже 68%. Відповідно, частка гривневих депозитів впала з 42,6% до 32%.

Депозити в цей період скоротилися навіть в абсолютному розмірі (–19,31 млрд грн). Якщо українці й відкривали строкові вклади, то лише на короткий період. «Клієнти віддавали перевагу гривневим депозитам на 3–6 місяців», – розповів член правління ОТП Банку з розвитку роздрібного бізнесу Олег Клименко. За словами керівника з питань заощаджень та трансакційних послуг Райффайзен Банку Сергія Аннікова, їхні клієнти частіше розміщували гривню на 6 місяців.

Інтерес до більш довгих вкладів повертається поступово. «Найбільш популярні строки розміщення гривневих депозитів – 3 та 6 місяців. Останнім часом потроху збільшується популярність більш довгострокових вкладів – 9–12 місяців», – каже член правління ПриватБанку Дмитро Мусієнко.

До того ж вкладники знову почали вмикати автопролонгацію. «Переважна більшість клієнтів ПУМБ продовжують свої депозити. За вересень 87% клієнтів продовжили депозити в гривні», – розповів директор департаменту-трайбу некредитних продуктів ПУМБ Дмитро Коваль.

Лише завершення війни суттєво збільшить готовність українців зберігати кошти на депозитах. «Стабілізація воєнної та економічної ситуації в країні надасть клієнтам можливість планувати розміщення коштів на строкові вклади», – прогнозує заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd