Уряд України цьогоріч очікує зростання ВВП на рівні 3-4% – Свириденко

Український уряд очікує зростання внутрішнього валового продукту цього року на рівні 3-4% і відзначає покращення ситуації в основних галузях промисловості.

Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка України, міністерка економіки Юлія Свириденко на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) «Майбутнє вирішується в Україні».

«Зростання ВВП буде на рівні 4%. Скептики говорять, що зростання складе приблизно 3%. В основних галузях промисловості бачимо покращення. Урожай зерна складе близько 50 мільйонів тонн. Маємо певні проблеми з експортом, але я думаю, що ситуація покращиться за рахунок альтернативних маршрутів», – зазначила віцепрем'єрка.

За її словами, уряд працює над вирішенням проблем експорту спільно з західними партнерами і фінансовими інституціями.

Вона також повідомила, що ринок праці в Україні має структурні проблеми і близько 5 мільйонів українців залишаються за кордоном.

«Безробітні не мають тих навичок, яких потребує ринок праці, тому в цьому та наступному році ми зосередимося на питаннях підготовки і перепідготовки, оскільки забезпечити відновлення і відбудову України без цього буде неможливо», – додала Свириденко.

Вона назвала два нагальні кроки, необхідні для ефективної відбудови України – це підтримка місцевого бізнесу і страхування ризиків.

«Ми в уряді повинні зосередитися на двох речах. Підтримка місцевого бізнесу, який є платником податків, що дозволить йому платити заробітну плату працівникам, а нам виплачувати грошове забезпечення військовим. А також страхування. Уряд очікує, що парламент проголосує поправки й зміни до законодавства, що дозволить українським агенціям страхувати як українські, так і іноземні компанії, які будуть залучені до відновлення України», – підсумувала Свириденко.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd