Україна домовилась з МВФ про чотирирічну кредитну програму на $15,6 млрд

Україна і Міжнародний валютний фонд домовилися про нову чотирирічну кредитну програму розширеного фінансування (EFF) на $15,6 млрд.

Про це йдеться на сайті МВФ.

Угода є на технічному рівні (Staff Level Agreement) і має бути схвалена Радою директорів фонду найближчими тижнями.

Вона спрямовуватиметься на підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також поступове економічне відновлення України в період післявоєнної відбудови та приєднання до ЄС. Її реалізація відбуватиметься у два етапи.

Перший етап триватиме 12-18 місяців.

Основні зусилля спрямовуватимуться на зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності.

Вони передбачатимуть збільшення бюджетних надходжень, відмову від емісійного фінансування та забезпечення чистого додатного фінансування з внутрішнього боргового ринку та підтримання фінансової стабільності в довгостроковій перспективі, зокрема завдяки підготовці глибшої оцінки оздоровлення банківського сектору та подальшій підтримці незалежності НБУ.

Україна повинна утримуватися від заходів, які можуть зменшити податкові надходження.

Також програма передбачатиме продовження реформ для посилення управлінських та антикорупційних засад, зокрема через запровадження законодавчих змін.

На другому етапі увага зміститься на масштабніші реформи, спрямовані на закріплення макроекономічної стабільності, відновлення та відбудову України, посилення стійкості та швидке й довготривале економічне зростання, зокрема завдяки вступу України до ЄС.

На цьому етапі, тобто через рік-півтора, Нацбанк має повернутися до довоєнної монетарної політики з обмінним курсом та режимом таргетування інфляції, що плаває, якщо для цього будуть необхідні передумови.

Фіскальна політика зосереджуватиметься на критично важливих структурних реформах, що мають забезпечити в середньостроковій перспективі належний рівень доходів шляхом впровадження Національної стратегії доходів разом із реформуванням управління державними фінансами та інвестиціями з метою підтримання повоєнної відбудови.

Очікується посилення конкуренції на критично важливому ринку енергоносіїв і одночасне зменшення квазіфіскальних зобов’язань, що доповнять повоєнні зусилля з реалізації реформ.

Голова місії МВФ Гевін Грей заявив, що програма фонду допоможе мобілізувати масштабне пільгове фінансування від міжнародних донорів та партнерів України протягом усього терміну дії програми.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd