Українські банки за перший місяць війни отримали 10 млрд грн збитків

Українські банки у березні 2022 року через війну отримали 10,07 млрд грн збитків, повідомив у п'ятницю Національний банк.

Банки України – В НБУ назвали найприбутковіші і збиткові банки » Слово і  Діло

Із початком повномасштабної війни банки запровадили кредитні канікули та знизили комісії за користування своїми послугами. Це негативно відобразилося на процентних та комісійних доходах, тоді як операційний результат банків залишався позитивним.

Від'ємний фінансовий результат банківської системи в основному визначило формування великих резервів "під війну": за три місяці вони відклали 21,57 млрд грн, з них у березні – 15,86 млрд грн.

За підсумками першого кварталу українські банки отримали 160 млн грн збитків.

Станом на 1 квітня з 69 платоспроможних банків 44 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток розміром 5,85 млрд грн, 25 – збитковими зі збитком 6,01 млрд грн.

"Національному банку дуже важливо бачити реальний стан справ у банківській системі. Тому, якими б не були збитки за результатами війни, ми закликаємо банки не приховувати їх шляхом "прикрашання" звітності. Без цього нам складно буде впровадити ефективний план оздоровлення банківської системи після перемоги. Банківська система має значний запас міцності, щоб поглинути тимчасові негативні наслідки війни. Водночас фінансові установи у разі потреби матимуть час на відновлення фінансової стійкості", – прокоментував заступник голови Національного банку Ярослав Матузка.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd