Українці віднесли до банків 935,5 млрд гривень: скільки зберігають у національній валюті

Станом на 1 серпня сума вкладів фізосіб у банках-учасниках ФГВФО перевищувала 935 млрд гривень: більшу частину заощаджень українці зберігають у національній валюті, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Фонду.

НБУ назвав 14 банків, яким надав 5 млрд грн рефінансування на строк до 5  років - FINBALANCE

Фізособи, у тому числі і ФОП, віднесли на зберігання до банків 935,5 млрд гривень: такою є загальна сума вкладів громадян у банках-учасниках ФГВФО станом на 1 серпня 2022 року.

Так, повідомляють у Фонді гарантування вкладів, на депозитах у банках розміщено кошти фізосіб у національній валюті на загальну суму 580,4 млрд грн. У той же час вклади громадян і ФОП в іноземній валюті станом на 1 серпня становили 355,1 млрд грн.

У ФГВФО звертають увагу на те, що частка фізосіб-підприємців у структурі вкладників на початок поточного місяця сягала 2,9%, тоді як сума їхніх вкладів становила 90,0 млрд гривень, або 9,6% від загального обсягу коштів громадян на депозитах.

Варто зазначити, що місяцем раніше, у липні обсяг гривневих вкладів фізосіб у банках зріс на 1,2%, тоді як за перші 7 місяців 2022-го показник збільшився на 18%.

Якщо ж говорити про валютні вклади фізичних осіб, то, навпаки, простежується тенденція до зниження: у липні показник скоротився на 1,2%, тоді як з початку року впав на 13,5%.

У ФГВФО нагадують, що з 13 квітня 2022 року на вклади фізичних осіб у банках-учасниках Фонду поширюються 100% гарантії. Цей порядок діє протягом дії в Україні військового стану та протягом трьох місяців після його скасування. Після закінчення тримісячного терміну максимальна сума гарантованого відшкодування становитиме 600 000 гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd