Українці відкрили 2,5 тисячі доларових депозитів за курсом НБУ

З моменту запуску валютних депозитів за офіційним курсом Національного банку українці відкрили 2,5 тисячі таких вкладів.

НБУ з 21 жовтня дозволить українцям купувати долари за офіційним курсом  (але валюту необхідно розмістити на депозиті та перепродати після  закінчення строку вкладу) - ITC.ua

Про це повідомив начальник управління монетарної політики Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Михайло Ребрик в інтерв’ю «Мінфіну».

Середня сума вкладу становить майже 3 600 доларів.

Загалом на 1 листопада банки за допомогою цього інструменту залучили 9 млн дол.

«У НБУ немає цільових показників із залучення банками таких депозитів. Наша мета – стабілізувати та поліпшити курсові очікування, знизити тиск на готівковий курс гривні та захистити міжнародні резерви. Тому для нас було важливо створити лінійку робочих інструментів на різні смаки для тих людей, які очікують девальвації гривні та через це купують валюту», – пояснив Ребрик.

В НБУ нагадали, що новий депозит дає можливості: для українців – безкоштовно та зручно застрахувати гривневі заощадження від девальвації за привабливим курсом; для НБУ – можливість поліпшити очікування, зменшити тиск на готівковий курс і міжнародні резерви.

Нагадаємо, у 2023 році Національний банк не планує вмикати друкарський верстат.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd