Українці стали рідше використовувати платіжні картки, але суми операцій зросли у 2022 році

У 2022 році загальна кількість транзакцій за платіжними картками українців зменшилася на 10,8%.

Біженці з України можуть використовувати за кордоном свої платіжні картки -  Today.ua При цьому сума витрачених коштів зросла на 10,4%, передає Banker.ua з посиланням на Український процесінговий центр (UPC), який обслуговує 15 банків в Україні.

Примітно, що найбільше зменшилась кількість операцій зі зняття готівки через банкомати – на 34,5%. Середня сума зросла протягом року на 44%, до 3027 грн. В середньому українці переводили в готівку свої картки двічі на місяць.

Сплачувати закупи через POS-термінали українці стали на 10% рідше – приблизно 8 транзакцій на одну активну картку на місяць. Хоча витратили на 22,8% більше. Середня сума чека за рік збільшилась на 36%, до 507 грн.

Також зменшилася кількість сплат в інтернеті – на 5%, а їхні обсяги збільшились на 15,5%. Середня сума чека становила 1473 грн (+21,6% за рік).

Найбільше коштів в інтернеті було витрачено на сплату комунальних послуг, поповнення мобільних телефонів, сплату послуг поштово-пакувальних агенцій та купівлю продуктів. Водночас значно скоротилися витрати на оплату кур’єрів, замовлення готової їжі, косметики, авіа- та залізничних квитків.

Зростання минулого року продемонструвала послуга переказу коштів з картки на картку. Кількість таких операцій збільшилась на 27,6%, а грошові обсяги – на 56,7%. Середня сума сягнула 2356 грн.

Загалом в UPC зазначають, що платіжний ринок адаптувався до війни, яка змінила географію розрахунків та їхні обсяги в Україні та за кордоном.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd