Українці наростили безготівкові розрахунки майже на 12%

За перше півріччя 2023 року кількість операцій зі зняття готівки у банкоматах зменшилася на 26,2% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Водночас, кількість оплат картками у POS-терміналах зросла на 11,6%. Про це повідомляє Український процесинговий центр (UPC), який опрацьовує карткові транзакції 15 банків, передає UBR.

Наголошується, що витрати українців цього року зросли на 13,9% під тиском інфляції. Загальна кількість транзакцій картками клієнтів UPC збільшилася на 6,5%.

"Оплата у POS-терміналах залишається найпопулярнішим видом безготівкових платежів, при цьому середня сума чека за рік збільшилася на 15%, до 554 грн. Загальна кількість покупок збільшилася на 11,6%, але витрати держателів карток зросли на 28,6%", – йдеться у повідомленні.

Кількість оплат в інтернеті зросла на 5,8%, суми – на 18,1%. Середня сума операцій становила 1613 грн (+11,6% за рік). Найчастіше українці оплачують у мережі комунальні послуги, відеоігри, послуги зв'язку, продукти і квитки на транспорт.

Водночас, українці зменшили кількість операцій зі зняття готівки у банкоматах – у середньому такі транзакції здійснювалися раз на місяць. Та середні суми зняття зросли на 44%.

Сегмент Р2Р-переказів продемонстрував найбільше зростання у першому півріччі 2023-го – на 21,5% у кількісному вираженні. Проте грошові обсяги додали лише 14,5%, середня сума операції зросла до 2303 грн.

Нагадаємо, майже 60% українців при розрахунках у фізичних торговельних точках обирають безготівкову оплату.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd