Українці активно витрачають заощадження: з початку війни запас валюти впав на $1,1 млрд

Для здійснення найбільш необхідних витрат українці скорочують валютні заощадження: з початку війни чистий продаж валюти населенням на внутрішньому ринку склав $1,1 млрд, повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Українці активно витрачають свої заощадження - Перший Діловий телеканал

Падіння заощаджень пов'язане зі скороченням зарплат на 17-30% від довоєнного рівня та зростанням споживчих цін.

Споживчі ціни у червні 2022 року зросли на 3,1% порівняно з травнем. У річному обчисленні інфляція прискорилася з 18% до 21,5%, наголосив Данилишин.

За чотири місяці війни випереджаючими темпами зростали ціни на продукти харчування – на 17% (у річному обчисленні +28%), автомобільне паливо та олії – на 61% (+91%), транспортні послуги – на 20% (+31%).

Серед продуктів харчування за час війни найбільше подорожчали хлібопродукти (+20%), риба (+23%), фрукти (+54%), овочі (+39%).

Чинник військових дій на території України визначає домінантну частину річного приросту інфляції, пояснює голова Ради НБУ.

Економіка пристосовується нових умов функціонування, змінюються ланцюги постачання, ринки збуту, відбувається перепрофілювання бізнесу. Частину товарів на ринку доводиться замінювати імпортом (наприклад, сіль, паливо), що чинить додатковий тиск на обмінний курс і призводить до імпорту інфляції. Вагома частина приросту споживчих цін пов'язана із передвоєнним підвищенням цін у промисловості (+66%).

За оцінками НБУ, у другому кварталі реальний ВВП скоротився на 40%, додає Данилишин.

Нагадаємо, за результатами червня споживча інфляція в Україні прискорилася до 20%.

.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd