Україна з початку війни отримала $22 млрд через механізм Світового банку, – Марченко

Від початку повномасштабного вторгнення росії Україна отримала понад $22 млрд через механізм Світового банку.

"Від початку повномасштабного вторгнення рф Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму $34 млрд, із яких вже понад $22 млрд надійшли до держбюджету України. Надане фінансування включає в себе як власні кошти Світового банку, так і кошти донорів, що надходять до держбюджету через трастові фонди Банку", – сказав міністр фінансів України Сергій Марченко під час застрічі з віцепрезиденткою Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані, передає Бізнес Цензор.

Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію спільних проектів в рамках ініціативи Світового банку – Фонду URTF (Ukraine Relief, Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund).

Проєкти впроваджуватимуться у процесі відновлення України та будуть спрямовані на реконструкцію транспортної інфраструктури – проєкт RELINK, електроенергетичного сектору – проєкт Re-Power, підтримку системи охорони здоров'я – проєкт Heal Ukraine, відновлення зруйнованого житла громадян внаслідок бойових дій – проєкт HOPE, а також інші проєкти, що наразі знаходяться на етапі підготовки та імплементації.

Міністр фінансів України повідомив представників Світового банку, що з усіх фінансових зобов'язань партнерів на відновлення України $3,87 млрд відповідають потребам швидкого відновлення, яке оцінюється у $14,1 млрд на 2023 рік.

Саме тому зараз українська сторона та міжнародні донори працюють над узгодженням переліку нагальних проєктів відновлення та наявних для цього ресурсів донорів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd