Україна та персонал МВФ досягли домовленості щодо перегляду «Програми моніторингу» за участю Ради директорів. Тепер цю домовленість має затвердити керівництво організації.
Про це повідомляє Міжнародний валютний фонд.
«Персонал МВФ і українська влада досягли домовленості на рівні персоналу щодо перегляду Програми моніторингу за участю Ради директорів (PMB). Завершення першого й останнього перегляду, який підлягає затвердженню керівництвом МВФ, відкриває шлях до початку обговорення повноцінної програми, яку підтримує МВФ», — йдеться в прес-релізі.
В організації зазначили, що завдяки спільним зусиллям уряду України та Національного банку України виконано всі кількісні та індикативні завдання на кінець грудня, а також усі п’ять структурних контрольних показників на кінець січня. Серед них:
- подання Урядом до парламенту пакета податкових законів, спрямованих на збільшення надходжень;
- вжиття заходів Міністерством фінансів щодо усунення заборгованості;
- розробка концептуальної записки для системи соціального захисту;
- створення наглядової ради «Нафтогазу»;
- узгодження ключових елементів діагностики банківського сектора.
«Повноцінна програма МВФ підтримала б зусилля українського уряду щодо вступу в ЄС. Зокрема, необхідно просувати реформаторські ініціативи для підвищення продуктивності та конкурентоспроможності приватного сектору, щоб допомогти закласти основу для міцного післявоєнного зростання на тлі прогресу на шляху вступу до ЄС», — наголосили в МВФ.
За їх словами, Київ досягає прогресу в реформах, спрямованих на зміцнення державного управління, боротьбу з корупцією та верховенство права, а також закладає основи для післявоєнного зростання, хоча порядок денний реформ у цих сферах залишається важливим.
«Державний сектор відіграватиме важливу роль у процесі реконструкції, а заходи щодо підвищення ефективності та прозорості державних фінансів та управління будуть критично важливими», — підкреслили в організації.
Нагадаємо, місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм зустрілася з українською владою у Варшаві протягом 13-17 лютого, щоб оцінити результати діяльності України.