Україна та США оновлюють угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво

Україна та США оновлюють угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво.

США 24 серпня можуть оголосити про нову військову допомогу Україні на 3  мільярди доларів

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки.

"Торговий представник США Кетрін Тай та перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко започаткували переговорний процес щодо оновлення угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво, укладеної між країнами 2008 року. Про це сторони домовились за результатами двосторонньої зустрічі у Вашингтоні 9 листопада 2022 року", - йдеться в повідомленні.

За словами Свириденко, оновлення торгової угоди особливо важливо в контексті економічної підтримки США для України та в контексті повоєнної відбудови.

Вана зазначила, що більше 20 представників усіх залучених до співпраці з Україною інституцій США обговорили існуючі програми допомоги і наступні кроки для залучення інвестицій в Україну.

"Україна хоче, щоб торгова політика створювала дружнє та комфортне середовище для американських компаній, які беруть участь у проектах відновлення. Настав час оновити Угоду про торговельно та інвестиційне співробітництво (TICA) та надати всі необхідні гарантії бізнесу щодо нетарифних заходів, як от регуляторне середовище процедур закупівель", - зазначила вона.

Також в рамках чергового засідання Ради з торгівлі та інвестицій сторони обговорили широке коло питань - від судової реформи, приватизацї і публічних закупівель до технічного регулювання, інтелектуальної власності і ветеринарних питань.

"З одного боку Рада з торгівлі та інвестицій консолідувала усі попередні досягнення у двосторонній співпраці, але водночас масштаб існуючої співпраці перекладається на нову якість, яка вимагає оновлення договірної бази. Тому ми доповнимо угоду 2008 року низкою протоколів. Ця робота дозволить зміцнити довіру американського бізнесу до інвестицій в Україну і полегшить реалізацію проектів з відновлення та відбудови України", - пояснила Свириденко.

Зазначимо, що Президент США Джозеф Байден підписав закон про тимчасове державне фінансування, який дозволяє уникнути призупинення роботи державних установ та серед іншого передбачає виділення 12,3 млрд доларів допомоги Україні.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd