Україна розраховує отримати в червні $4,8 млрд від міжнародних партнерів

Зараз українському уряду не вистачає фінансової допомоги від міжнародних партнерів, яку вони надають, але в червні надходження мають збільшитись — до $4,8 млрд.

За час війни Україна отримала від міжнародних партнерів $7 млрд — Мінфін Про це на пресбрифінгу правління Нацбанку щодо монетарної політики заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

"Справді, ті обсяги допомоги, які ми отримуємо, є меншими за розраховану потребу в $5 млрд на місяць. Віримо, що найближчим часом обсяги зовнішньої допомоги зростуть. За наявною інформацією, у червні Міністерство фінансів очікує отримати $4,8 млрд від міжнародних партнерів", – сказав він.

Голова НБУ Кирило Шевченко, зі свого боку зазначив, що нині не реалізується жодна програма між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Для міжнародної допомоги Україні зараз є кілька інструментів. "Один із них — адміністративний рахунок у МВФ. Це не є часткою програми, це фінансовий інструмент, за допомогою якого Україна отримує гроші від наших міжнародних партнерів", — сказав він.

Водночас Шевченко наголосив, що, на думку НБУ, наразі саме час почати обговорення нової програми України з МВФ: "І, як завжди, у фокусі уваги цієї програми має бути макрофінансова стабільність та стійкість державних фінансів".

Нагадаємо, у травні, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, Україна мала отримати від міжнародних партнерів тільки $2 млрд для фінансування дефіциту бюджету замість необхідних $5 млрд.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd