Україна просить у США $2 млрд економічної допомоги щомісяця

Україна просить $2 млрд економічної допомоги США щомісяця, щоб протистояти гуманітарній кризі через широкомасштабне вторгнення росії. Про це пише The Washington Post.

Україна просить у США $2 млрд екстренної допомоги щомісяця — tsn.ua

У виданні зазначають, що на зустрічах з високопоставленими офіційними особами США міністр фінансів Сергій Марченко заявив: Україна шукає щонайменше $5 млрд економічної допомоги щомісяця, $2 млрд із яких надходитимуть від Вашингтона.

"Нам потрібно заповнити цю прогалину прямо зараз, щоб залучити необхідне фінансування та виграти цю війну", – сказав Марченко в інтерв'ю WP.

За його словами, ці гроші потрібні, щоб не погіршити гуманітарну кризу через війну з росією, а також покрити невідкладні витрати у квітні, травні та червні.

Він зазначив, що така підтримка дозволить продовжувати виплачувати пенсії, зарплати медикам та освітянам, а також покривати інші гуманітарні потреби. Україна могла б надрукувати більше грошей, щоб покрити частину цих витрат, але це призвело б до стрибка інфляції.

Крім запиту цієї допомоги, також очікується додатковий довгостроковий запит, щоб допомогти Україні оговтатися від значно більших збитків від війни, пишуть у виданні.

Загалом Марченко зазначив, що співпраця зі США стає дедалі більшою, і Вашингтон шукає для України рішення.

"Дуже добре, що ми бачимо підтримку з боку Сполучених Штатів. Вона стає дедалі більшою", – додав міністр.

Нагадаємо, минулого тижня США анонсували ще $500 млн прямого фінансування державного бюджету України. З 24 лютого оголошена грантова допомога Україні з боку США становить $1 млрд.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd