Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС: що це означає для Нацбанку

Надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС відкриває перед Нацбанком більш широкі можливості для реалізації євроінтеграційних процесів у фінансовій сфері, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

Україна отримала статус країни-кандидата на членство в ЄС - Дивись.info

Діяльність НБУ у сфері євроінтеграції спрямована на імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а статус кандидата на членство у Євросоюзі, наданий країні напередодні, наближає інтеграцію Нацбанку до європейської спільноти центробанків, наголошується у повідомленні прес-служби регулятора.

Як уточнюють у НБУ, регулятор зосереджений на підготовці комплексних законодавчих змін та вдосконаленні нормативно-правової бази у сфері банківського регулювання й нагляду, платіжних систем, страхування, кредитної кооперації, фінзвітності, боротьби з відмиванням грошей, цифрового ринку тощо.

Так, в Україні вже прийнято Закони № 1587-IX та № 1591-IX (закон, спрямований на удосконалення питань організації корпоративного управління у банках, та закон про платіжні послуги). Крім того, парламент підтримав Закон № 1909-ІХ «Про страхування», плюс продовжується робота над законопроєктом «Про кредитні спілки» та реалізацією кроків щодо валютної лібералізації, готується нова редакція закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Також регулятор зосереджений на розробці законопроєкту щодо врегулювання неплатоспроможності банків відповідно до Директиви 2014/59/ЄС, яка встановлює рамкові положення щодо оздоровлення та санації кредитних установ та інвесткомпаній.

Що ж до нових зобов’язань та завдань, які постають перед Нацбанком за результатами саміту ЄС, то серед них:

  • виконання зобов’язань щодо наближення українського законодавства у сфері фінпослуг до права ЄС та продовження лібералізації руху капіталу;
  • розширення взаємодії з європейськими інституціями (ЄК, ЄЦБ, EBA, EIOPA тощо);
  • сприяння надходженню нового пакету макрофіну від ЄС у розмірі €9 млрд;
  • робота над приєднанням України до Єдиної зони платежів до євро (SEPA);
  • ефективна комунікація щодо ролі НБУ у євроінтеграційному процесі з метою посилення рівня підтримки членства України у Євросоюзі та всередині країни;
  • участь у перегляді переліку пріоритетних євроінтеграційних законопроєктів;
  • посилення крос-секторальної взаємодії з Урядом у рамках роботи з повоєнного відновлення економіки України;
  • виконання умов Євросоюзу, наведених у висновку за наслідками розгляду заявки на членство в ЄС.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd