Україна отримає від ЄС 1 млрд євро до кінця липня

Перший транш нової програми макрофінансової допомоги Україні 1 млрд євро надійде до кінця липня.

Про це під час виступу на міжнародній Конференції з відновлення України заявив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

"Ми наразі працюємо, щоб надати подальшу нову програму макрофінансової допомоги у розмірі 9 млрд євро. Перша частина надійде до літніх канікул. Це 1 млрд євро після затвердження Європейським парламентом і державами-членами", – сказав Домбровскіс.

До програми також буде додано іншу підтримку з боку міжнародних партнерів. Приміром Німеччина виділить 1 млрд євро грантів, а США – $1,3 млрд підтримки.

Він нагадав, що за оцінками МВФ, короткостроковий дефіцит України цього року сягає $39 млрд.

Також Домбровскіс додав, що Єврокомісія готова долучитися до створення Платформи з відновлення України. Він вважає, що структурована міжнародна допомога Україні має складатися з двох головних частин – негайної допомоги для відновлення зруйнованої інфраструктури, житла і перспективної.

Міжнародна конференція з відновлення України проходить у швейцарському місті Лугано 4-5 липня за участю українських і міжнародних політиків, керівників ЄС і міжнародних організацій, міжнародних фінансових структур тощо.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd