Україна отримає перший транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 3 млрд євро цього тижня - Домбровскіс

Україна отримає перший у 2023 році транш у розмірі 3 млрд євро від ЄС цього тижня як частину пакету макрофінансової допомоги загальним обсягом 18 млрд євро, заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

В ЄС зажадали від України реформ в обмін на фінансову допомогу -  Korrespondent.net

"Маю честь підписати Меморандум про взаєморозуміння ЄС щодо надання Україні фінансування у 2023 році, до 18 млрд євро у вигляді позик. Перша виплата у розмірі 3 млрд надійде пізніше цього тижня. Це дасть змогу Україні закривати найнагальніші потреби, маючи стабільне надходження коштів протягом року", - написав він у твіттері.

У свою чергу глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив, що виплата цього тижня стане першою міжнародною фінансовою підтримкою для України в 2023 році.

"Угода про підтримку у розмірі 18 мільярдів доларів на цей рік забезпечує таку необхідну прогнозованість та допомогу для державного бюджету України", - написав посол.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав у телеграм-каналі: "Україна та ЄС підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання €18 млрд макрофінансової допомоги у 2023 році".

За його словами, перший транш у розмірі 3 млрд євро очікують отримати вже цього тижня.

Нагадаємо, у грудні лідери Європейського Союзу схвалили економічний пакет із чотирьох частин, який передбачає і компроміс щодо виділення Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги у 2023 році. Держави-члени ЄС схвалили компроміс щодо 18 млрд євро для України, мінімальний податок для великих корпорацій, план відновлення для Угорщини та бюджетні умови.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd