Україна не може відмовитись від емісії гривні для фінансування держбюджету, – Марченко

Міністерство фінансів не може обійтися без часткового фінансування видатків державного бюджету за рахунок емісії гривні Національним банком шляхом викупу "військових облігацій".

Емісія. Що таке емісія грошей, цінних паперів і як працює "друкарський  верстат"

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у ефірі національного телемарафону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ці умови створені тим, що у нас війна. Ми не можемо фінансувати нашу армію за рахунок зовнішніх джерел: грантів та кредитів. Наші партнери не дають нам на військову кампанію коштів. Тому військову кампанію (потрібно фінансувати, – ред.) або за рахунок податків, або за рахунок у тому числі, викупу облігацій Нацбанком. Це тимчасово вимушений крок в умовах, коли ми воюємо", – пояснив Марченко.

Водночас він наголосив, що міжнародні партнери допомагають Україні фінансувати інші статті видатків держбюджету.

За словами Марченка, загалом з початку великої війни Україна отримала близько $13 млрд зовнішнього фінансування, зокрема у червні – $4,4 млрд.

"На цей місяць отримаємо або очікуємо більше $3 млрд. До кінця року йдеться від $16 млрд до $17 млрд з урахуванням вже отриманого", – сказав міністр.

Марченко додав, що уряд намагається утримувати щомісячний дефіцит бюджету в межах $5 млрд.

"І навіть приймати необхідні рішення, щоб ця рамка звужувалась", – додав він, уточнивши, що йдеться не про підвищення податків, а про розширення податкової бази.

Як повідомлялося, Національний банк України з початку війни безпосередньо профінансував держбюджет за рахунок викупу "військових" облігацій на 225 млрд грн і розраховує на збереження узгодженої з урядом стелі таких операцій цього року в 400 млрд грн.

Водночас Нацбанк неодноразово наголошував не необхідності підвищення дохідності за гривневими облігаціями Міністерства фінансів з метою збільшити обсяги ринкових запозичень, що дозволить зменшити обсяги купівлі військових ОВДП за рахунок емісії гривні. Однак Міністерство фінансів відмовляється суттєво підвищувати ставки за ОВДП.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd