Україна хоче приєднатися до Єдиної зони платежів у євро

Національний банк почав переговори щодо приєднання України до SEPA – Єдиної зони платежів у євро.

✰ Обмін євро до гривні - вигідна ціна євро ➢ Money 24 Таку можливість у вівторок, 5 липня, обговорили керівник НБУ Кирило Шевченко і його заступник Олексій Шабан з гендиректором Європейської платіжної ради Етьєном Гуссом.

НБУ пояснив, що приєднання до SEPA дозволить спростити процедуру та зменшити вартість платежів у євро.

"Новий статус України – кандидат на членство в ЄС – відкриває можливості тіснішої інтеграції українського та європейського фінансових ринків, які можна реалізувати до повноцінного членства", – заявив Шевченко.

Переговори стосувалися перспективи співпраці з Європейською платіжною радою для розроблення алгоритму приєднання України до SEPA, узгодження технологічної моделі та подальшої оцінки відповідності України визначеним критеріям.

Створений у 2008 році механізм SEPA дозволяє відправляти та отримувати грошові перекази в євро з одного банківського рахунку на інший. Його можна розглядати як спрощений аналог SWIFT, який діє тільки на території Європи. Якщо SWIFT підтримує міжнародні перекази в різних валютах по всьому світу, то SEPA дозволяє перекази грошей лише в євро в країнах, які входять до зони SEPA.На сьогодні це 38 держав: 27 країн Євросоюзу та їхні сусіди, включно зі Швейцарією та Великою Британією.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd