У військові ОВДП інвестували ще 6000 громадян та представників бізнесу – Нацбанк

За тиждень кількість інвесторів у військові облігації внутрішньої держпозики серед фізичних та юридичних осіб зросла з 83 000 до понад 89 000, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані Нацбанку.

Военные ОВГЗ: как уберечь деньги от инфляции, вложив их в оборону Украины —  Delo.ua

З 6 по 13 червня до купівлі військових ОВДП і, отже, до фінансової оборони України приєдналися понад 6 000 громадян та представників бізнесу. Так, кількість інвесторів у військові облігації серед фізичних та юридичних осіб зросла з 83 000 до 89 000.

Сукупний ОВДП-портфель громадян та юросіб на сьогоднішній день становить 8,8 млрд гривень, $65 млн та €27,2 млн.

Обсяг гривневих вкладень фізичних та юридичних осіб становить 10,8% загального обсягу куплених військових ОВДП, номінованих у гривні, тоді як доларові інвестиції цієї категорії покупців облігацій становлять 30,6% загального обсягу військових ОВДП, номінованих в американській валюті.

Що ж до вкладень громадян та бізнесу у євро, то вони становлять 12% від загального обсягу куплених облігацій, номінованих у європейській валюті.

Найбільшими власниками військових облігацій внутрішньої держпозики сьогодні є банки-первинні дилери.

«У власності нерезидентів на початок тижня знаходяться військові облігації на суму 370,9 млн гривень», – уточнюють у Нацбанку.

Варто зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення російського агресора Мінфін України провів 45 аукціонів з продажу військових ОВДП: до державного бюджету вдалося залучити майже 79,7 млрд гривень, близько $214,8 млн і €228,8 млн.

Нагадаємо, 7 червня Міністерство фінансів розмістило військові облігації на суму трохи більше ніж 800 млн гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd