У росії офіційно оголосили про повну відмову від долара в міжнародній торгівлі

російська федерація майже повністю відмовилася від валют "недружніх" країн в транскордонних розрахунках, сказав заступник голови Мінфіну Олексій Моїсеєв.

"Я думаю, що ні для кого не секрет, що розрахунки "рубль - долар" транскордонні практично... я б сказав, що їх немає. [Є] окремо взяті епізоди, які зрідка відбуваються - з точки зору системних їх немає", - заявив Моїсеєв.

За словами заступника міністра, в парі "рубль - євро" транскордонні розрахунки ще "трохи" проводяться. Однак поступово вони теж "сходять нанівець", зазначив він.

Моїсеєв пояснив, що зниження транскордонних розрахунків у валютах західних країн пов'язане з блокуванням російських рахунків за кордоном і з процедурою комплаєнсу, яка займає тижні. Більш того, російські особи банально не хочуть використовувати долари і євро в розрахунках, тому що гроші можуть не дійти до адресата, додав заступник міністра.

За минулий рік частка рубля і юаня в розрахунках за експорт зрівнялася з доларом і євро, констатував ЦБ. За даними банківського регулятора, на юань і рубль припало 48% розрахунків за експорт і така ж частка - на долар і євро. У 2022 році частка юаня зросла в 30 разів, з 0,5 до 16%, а рубля - з 12 до 34%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd