У НБУ роз’яснили, як вплине на валютний ринок збільшення курсу гривні

Збільшення офіційного курсу гривні до долара США на рівні 36,57 грн прямо вплине на курс операцій для експортерів та імпортерів. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Система управління НБУ вимагає покращень - чому так і що потрібно робити

"Вони купують валюту у безготівковому сегменті валютного ринку. Сьогодні на ньому діють такі умови: курс продажу та купівлі валюти не може відхилятися більш як на 1% від офіційного. Така зміна у безготівковому сегменті валютного ринку є очікуваною. Вона збільшить притік і відповідно продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування", — йдеться в повідомленні.

В Нацбанку наголосили, що підвищення рівня офіційного курсу прямо не впливатиме на готівковий сегмент валютного ринку. Адже курс продажу валюти банками населенню не має прямої прив'язки до офіційного курсу.

"Водночас це рішення матиме обмежений вплив на ціни, оскільки основними чинниками прискорення інфляції на сьогодні є наслідки війни для пропозиції товарів і послуг та вартості логістики, а також зростання цін на світових товарних ринках, зокрема на нафту та газ", – зазначили у НБУ.

Натомість фіксація офіційного курсу гривні до долара на стійкішому рівні дасть змогу Національному банку утримувати курсову стабільність та зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні, переконані у Нацбанку.

Крім того, Національний банк наразі не бачить передумов для повернення до плаваючого курсу гривні, сказав заступник голови Національного банку Юрій Гелетій під час брифінгу.

"За оцінками Національного банку, за поточних умов повернення до плаваючого курсоутворення є дещо передчасним. Для цього відсутні передумови", – сказав Гелетій.

Нагадаємо, Національний банк України вперше з початку війни змінив офіційний курс гривні до долара США. З 09:00 четверга він встановлений на рівні 36,5686 грн/$.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd